Кленівська ЗОШВівторок, 30.04.2024, 05:20

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Методичні розробки вчителів | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Початкова школа [2]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Файли » Розробки уроків » Початкова школа

Південний берег Криму. Урок – мандрівка.
24.02.2011, 14:57

Південний берег Криму.

Урок – мандрівка.

Мета:закріпити знання з теми «Степи і лісостепи». Ознайомити дітей з чудовою природою Південного берега Криму, з кліматом, показати, як ця природа використовується для відпочинку і оздоровлення дітей та дорослих. Виховувати естетичні почуття та інтерес до знань про природу, любов до рідного краю – України.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання:виставка книг про природу, книг про міста Південного берега Криму, карта Південного берега Криму, зображення представників фауни та флори Південного берега Криму; легенди, поезія, набір карток «Ялта».

Хід уроку.

І. Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

ІІІ. Актуалізація знань учнів.

Перевірка домашнього завдання відбувається у вигляді у вигляді аукціону знань. Хто назве останню помилку – той переможець.

3.1. Твір Вовчика Помилкіна.

Улітку я подорожував Україною, її степами, лісостепами, садами і парками. Цей край багатий глиняним і піщаним родючим грунтом (чорноземом). На ньому вирощують зернові культури: дуб, виноград, калину, бук, кукурудзу, цукрові буряки, картоплю і технічні культури: озиму, пшеницю. У цій місцевості дуже мало звірів, птахів, комах. Літо дуже  холодне малосніжне, а зима тепла і часто бувають посухи. У цій місцевості багато вологи і мало тепла. Тому багато дерев (дерева ростуть лише в долинах річок).

Восени зацвітають тюльпани, фіалки, незабудки, горицвіти. Рослини цвітуть одночасно. Тваринний світ дуже бідний (Різноманітний: ховрахи, черепахи, польові миші, земляні зайці). Комах немає. (коники, метелики, оси, жуки). Є гарні степові птахи: горобці, сороки, зозулі (деркачі, жайворонки).

Хижих птахів немає. (Орли, дрофи). Велику користь приносить господарству ховрахи. (Ні). Вони поїдають  багато рослин і роблять великі запаси. (Ні).

Цей край небагатий корисними копалинами. Люди не розводять домашньої худоби. Природу цього краю охороняти не треба.

-          Назвіть, яких помилок припустився Вовчик?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

-          На кожному уроці ми працюємо під девізом: Кохай наш край дорогий, що зветься Україна. От і сьогодні ми поговоримо про рідний край, його природу.

4.1. Правила туриста.

4.2. Розповідь вчителя про Південний берег Криму.

Кримський півострів розташований у південній частині України, площа 25,5 тис. кв. км, омивається Чорним і Азовським морями. Північна частина півостріва – це степова рівнина, південна – Кримські гори. Найвища точка г. Роман – Кош сягає 1545 м. Клімат – дуже тепле літо і м’яка зима. Річки маловодні і мають татарські назви.  Грунт різноманітний: чорноземи, каштани, солонці, солончаки. На невеличких клаптиках збереглася степова рослинність. У горах ліси: дубові, букові, соснові. Рослинність середземноморського типу: декоративні дерева і чагарники, сади, виноградники та квітники.  Різноманітний і тваринний світ – косулі, олені, зайці, кабани, орли, дрофи, сови.

Подорожуючи з вами Південним берегом Криму, ми робитимемо зупинки і слухатимемо наших екскурсоводів.

4.3. Зупинка «Гурзуф».

Місто знаходиться біля  Нікітського ботанічного саду. Перше, що кидається у вічі це гора Аю – Даг. Вона схожа на ведмедя. Біля  гори розташований дитячий табір відпочинку «Артек». Знайомство з Гурзуфом найкраще розпочинати з Генуезької  фортеці. ЇЇ побудували за наказом візантійського імператора Юстиніана І в УІ ст. н. е. Ця фортеця була зруйнована турками у ХУ ст.

4.4. Зупинка «Алушта».

Це сухопутні ворота Південного берега Криму. Біля Алушти здіймається гора Демерджи. В Алушті є залишки давньої фортеці УІ ст. Алустон.

4.5. Зупинка «Лівадія».

У минулому це літня резиденція російських царів. У 1945 році тут відбулась Ялтинська конференція. Палац знаходиться в центрі великого парку.

4.6. Зупинка «Ореанда».

Курортна місцевість між Лівадією і мисом Айтадор. Біля підніжжя скал лежить старовинний парк, в якому ростуть вікові дерева. Тут розташований «Золотий парк». На мисі Айтадор знаходиться Ласточчине гніздо.

4.7. Зупинка «Легенди».

      4.7.1. Легенда про Ялту.

      4.7.2. Легенда про Ведмідь – гору.

4.8. Зупинка «Фауна».

На Південному березі Криму зібрані дерева зі всіх континентів. Можна знайти куточки, що нагадують природу Італії, Іспанії, Австралії, Греції, Америки. Тут є тис ягідний, бамбук японський, величний кедр. У штучних водоймах цвіте біло – рожевим цвітом каспійський лотос. Милують око троянди.

V. Робота з підручником ( с.76-79). Самостійне читання статті.

- Поміркуйте, чим багатий Південний берег Криму.

- Чому Південний берег Криму протягом року відвідує багато людей?

- Про яких тварин та рослин ви дізналися?

VІ. Підсумок уроку.

-          Що нового дізналися? Чим сподобався урок?

Урок розроблено вчителем початкових класів Кленівської ЗОШ I-III ступенів Бицулею Тетяною Володимирівною.

Категорія: Початкова школа | Додав: klenshkola
Переглядів: 6387 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Друзі сайту


Copyright L.Kalashnikova © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz